AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

FESTYN "BEZPIECZNIE NAD WODĄ"

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu przy udziale WOPR Kołobrzeg, ZORD Koszalin oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu zorganizowała akcję promującą bezpieczny wypoczynek pod wodą.
Powyższy wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, liczba osób odwiedzających przewyższyła 2000 osób.
Podczas trwania festynu policjanci oraz ratownicy WOPR omawiali zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Przestrzegali przed spożywaniem alkoholu podczas przebywania na plaży, korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, uczulali na niebezpieczeństwa wynikające z zażywania kąpieli wodnych w czasie kiedy jest wywieszona czerwona flaga, w miejscach niebezpiecznych, np. w pobliżu falochronów czy w sytuacjach kiedy jest wysoka fala na morzu. Ostrzegano przed wchodzeniem do wody po dłuższym przebywaniu na słońcu, zwracano uwagę jak prawidłowa należy zanurzyć się w wodzie, aby nie doszło do szoku termicznego. Oprócz tego ratownicy uczyli jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w momencie podtopienia, jak udzielać pomocy osobie topiącej się itd.
Ponadto podczas trwania festynu można było również obejrzeć sprzęt powyższych służb, m.in. łódź patrolową Policji oraz samochód terenowy zakupiony w ramach programu „Policja na straży środowiska naturalnego kołobrzeskiego pasa nadmorskiego”.

 

 

DBAMY O OCHRONĘ ŚRODOWISKA

W dniu wczorajszym w ramach programu „Policja na straży środowiska naturalnego kołobrzeskiego pasa nadmorskiego” w rejonie miejscowości Ząbrowo odbyły się plenerowe zajęcia z uczniami Szkoły im. Macieja Rataja w Gościnie.

W ramach edukacyjnego spotkania przedstawiciele Policji , Straży Leśnej oraz Straży Rybackiej przedstawili młodzieży obszary odpowiedzialności prawnej i popełnianych czynów zabronionych w zakresie ochrony środowiska naturalnego i terenów zielonych.

Funkcjonariusze mówili o odpowiedzialności prawnej za dewastację  , zaśmiecanie , niszczenie mienia , kłusownictwo oraz inne czyny karalne dokonywane na terenie zielonym , lasach oraz akwenach wodnych .

 Uczniowie dowiedzieli się również jakimi narzędziami posługują się kłusownicy .Policjanci zaprezentowali również pojazd marki ISUZU zakupiony w ramach programu  „Policja na straży środowiska naturalnego kołobrzeskiego pasa nadmorskiego”


POLICJANCI W SZKOLE

 
Kołobrzescy policjanci wzięli udział w dniu otwartym w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Szkoła prezentowała kierunki nauczania uczniom okolicznych gimnazjów. W ramch spotkania funkcjonariusze zaprezentowali najnowszy radiowóz zakupiony w ramach programu „Policja na straży środowiska naturalnego Kołobrzeskiego Pasa Nadmorskiego”, współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.
 
 
 
 
 
Powrót na górę strony