Aktualności

Nowy radiowóz w służbie

Data publikacji 29.12.2023

Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie trafiły dwa nowoczesne radiowozy. Zakup zrealizowano w ramach projektu pn. „Zakup pojazdów o napędzie hybrydowym typu plug-in dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie”. Samochody współfinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a jeden z nich trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Specyfika służby policyjnej wymaga często stosowania szybkiej i dużej ilości różnego rodzaju sił i środków. Konieczne jest sprawne udanie się na miejsce zdarzenia, aby szybko zatrzymać przestępcę lub zabezpieczyć pozostawione przez sprawcę ślady. Nowe, nieoznakowane radiowozy, wyposażone w napęd typu plug-in hybrid pozwolą sprawnie i niezwłocznie dotrzeć na miejsce zdarzenia, ale jednocześnie ograniczyć emisję szkodliwych spalin wpływających na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. 

Jeden z takich pojazdów będzie służył funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Zakup powyższych samochodów to kolejny krok w ramach proekologicznej modernizacji środków technicznych wykorzystywanych przez zachodniopomorskich policjantów. 

Powrót na górę strony