Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Kołobrzegu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 65-latek kierował samochodem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Godną naśladowania postawą wykazała się kierująca, która na drodze wojewódzkiej nr 163, pomiędzy miejscowościami Stramnica i Czernin, uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kobieta jadąc w kierunku Dygowa zwróciła uwagę na pojazd osobowy marki Dacia, którego kierujący miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Kobieta zajechała mu drogę i zadzwoniła na numer alarmowy powiadamiając o tym zdarzeniu. Do czasu przyjazdu mundurowych, nie pozwoliła wraz z pasażerem, by kierujący oddalił się z miejsca.  

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że ujęty kierujący miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

65-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reagujmy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie. Musimy pamiętać, że każdy pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Powrót na górę strony