Aktualności

Mandaty na 3 tysiące i 28 punktów – efekt brawury kierującego zakończony policyjną kontrolą

Policjanci z kołobrzeskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierującemu Volkswagenem Golf, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał w tym czasie na przejściu dla pieszych.

Pomiar prędkości wykazał, że kierujący VW przy ograniczeniu do 70 km/h poruszał się z prędkością 123 km/h.  Ponadto przekraczając dozwoloną prędkość kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, za swoją brawurową jazdę został także ukarany mandatami karnym na łączną kwotę 3000 złotych, a do jego konta przypisano 28 punktów karnych. W związku z popełnionymi wykroczeniami i przekroczeniem liczby punktów wobec mężczyzny zostanie wystosowany wniosek o wydanie decyzji cofającej uprawnienia do kierowania pojazdami.


Informujemy, że do sprawdzenia swoich ,,sportowych” umiejętności są przygotowane specjalne szkoły jazdy, gdzie w sposób bezpieczny i nie narażając innych użytkowników dróg możemy podnosić swoje umiejętności i realizować się jako rajdowcy.

 

Powrót na górę strony