Aktualności

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy z zakazem i cofniętymi uprawnieniami

Obywatelską postawą i świadomością wykazał się 35-letni kierujący, który zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym spowodowane przez kierowcę Opla. Ujęty mężczyzna był pijany, badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz decyzję o cofnięciu uprawnień.

Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez 35-letniego kierującego. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że jadąc ulicą w miejscowości Rymań z drogi podporządkowanej wyjechał pojazd m-ki Opel, który prowadził mężczyzna. Kierujący ten nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu zgłaszającemu, dodatkowo jego sposób jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu. W związku ze swoimi podejrzeniami zgłaszający jechał za Oplem i wykorzystał to, że po chwili się zatrzymał. Wysiadł z pojazdu i podszedł do kierowcy, wyczuł od niego silną woń alkoholu i przez otwartą szybę wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Amator jazdy na "podwójnym gazie” został ostatecznie zatrzymany przez kołobrzeskich policjantów. Okazało się, że 32-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa podziękowania dla obywatelskiej postawy świadka tej sytuacji. Zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą wszystkie sygnały.

Powrót na górę strony