Aktualności

Bezpieczniej na drogach: Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

W czwartkowy poranek działania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu skupiły się na kontroli trzeźwości. Dzięki pracy policjantów z drogi wyeliminowano dwóch kierujących, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. Kierującym zatrzymano prawo jazdy, za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Dziś w godzinach porannych policjanci drogówki uniemożliwili jazdę nieodpowiedzialnym kierującym. Na ul. 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu zatrzymali pojazd m-ki BMW, podczas kontroli od kierującego wyczuli silną woń alkoholu. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 45-latek ma w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.  W kilka minut od pierwszej kontroli zatrzymali kierującego pojazdem m-ki Volkswagen, który również był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Prawo jazdy obu mężczyzn zostało zatrzymane. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, gdzie grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony