Aktualności

Kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów jechał ponad setką w obszarze zabudowanym

Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego, który znacznie przekroczył prędkość. Ponadto mężczyzna kierował pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu pełniąc nadzór nad ruchem wykorzystują również radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze dokonują dynamicznych pomiarów prędkości i eliminują z dróg kierujących, którzy przekraczając dozwolone prędkości, stanowią zagrożenie dla siebie oraz innych.

Podczas wczorajszego patrolu powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze zauważyli pojazd, który prawdopodobnie porusza się z nadmierną prędkością. Zmierzyli prędkość samochodu i ujawnili, że w obszarze zabudowanym kierujący jedzie aż 101 km/h. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie ma prawa jazdy, co więcej posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2026 roku.

W związku z przekroczeniem prędkości skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Przed sądem będzie się też toczyło osobne postępowanie dotyczące niestosowania się do orzeczonych środków karnych, za co kara może sięgać nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony