Aktualności

Nie zwlekaj – przygotuj się do zimy już dziś!

Miej wpływ na swoje bezpieczeństwo – wymień opony, sprawdź oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

To już! Zaczęły się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Oznacza to, że kierowcy, którzy jeszcze nie przygotowali się do zimy, nie powinni trać więcej czasu. Niestety, nie każdy pamięta o odpowiednim przygotowaniu technicznym swojego pojazdu przed nadchodzącymi mrozami. A przecież to bardzo ważne, bo od tego zależy nasze bezpieczeństwo!

 

Pamiętajmy o kilku prostych zasadach, jak zadbać o swój pojazd przed zimą:

  • Wymieńmy opony na zimowe.
  • Sprawdźmy oświetlenie swojego pojazdu.

Jesień i zima to czas kiedy słońce zachodzi bardzo wcześnie, dlatego należy pamiętać, aby auto miało wszystkie światła sprawne. Dobrym pomysłem jest mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby można je jak najszybciej zmienić.

  • Zadbajmy o odpowiedni poziom płynów w silniku.

Kierowca musi pamiętać, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. Kolejno należy sprawdzić, czy w silniku nie brakuje oleju i płynu do chłodnicy.

  • Sprawdźmy, czy akumulator jest sprawny.

Stary, nienaładowany akumulator może odmówić posłuszeństwa kiedy temperatury spadną poniżej zera, lepiej więc zawczasu sprawdzić, czy nie należy go wymienić.

Oczywiście, wszystkie te czynności każdy kierowca może zrobić w stacji obsługi pojazdów, czy u mechanika – da mu to większą pewność, że jego auto jest przygotowane na spadki temperatur i opady śniegu. Odpowiednie przygotowanie naszego pojazdu przed zimą, połączone z rozsądną jazdą, to gwarancja bezpieczeństwa dla samego kierującego, jak i dla jego bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy także, że nadal trwa akcja TWOJE ŚWIATŁA-NASZE BEZPIECZEŃSTWO! Jeszcze 3 grudnia 2022 roku można bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoim pojeździe. Sprawdź tutaj Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo.

Powrót na górę strony