Aktualności

Policjanci prewencji zatrzymali złodziei katalizatorów

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu kołobrzeskiego zatrzymanym przez policjantów prewencji. Mężczyźni podejrzani są o szereg kradzieży katalizatorów i już usłyszeli zarzuty.

W ubiegłym tygodniu, około godz. 3:00, patrolując rejon służbowy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu na jednym z miejskich parkingów, zauważyli trzech mężczyzny. Osoby te miały założone kaptury, a jedna z nich leżała na ziemi pod pojazdem osobowym. Na widok radiowozu cała trójka zaczęła się nerwowo zachowywać i oddalać od samochodu, aż w końcu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali swój pojazd i na pieszo dogonili dwóch mężczyzn. Policjanci przeszukali ich i pojazd którym przyjechali. Wewnątrz samochodu znaleźli narzędzia służące do kradzieży katalizatorów, a podczas oględzin pojazdu pod którym znajdował się jeden z zatrzymanych ujawnili w połowie wycięty katalizator.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Trzeci z nich został ustalony przez policjantów i w krótkim czasie przesłuchany na okoliczność tego zdarzenia. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze powiązali sprawców z innymi kradzieżami na terenie powiatu kołobrzeskiego. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty, siedem dotyczących kradzieży i jeden dotyczący usiłowania kradzieży. Sprawcom grozi nawet 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony