Aktualności

Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej kolobrzeg.policja.gov.pl.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu (kolobrzeg.policja.gov.pl lub bezpośrednio zachodniopomorska.policja.gov.pl), a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Na mapie znajdują się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie, między innymi kradzież mienia, kradzież z włamaniem, przestępczości nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która z pewnością pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu, bez wychodzenia z domu.

 

Powrót na górę strony