Aktualności

43. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje w powiecie kołobrzeskim

Data publikacji 02.05.2022

W ubiegłym tygodniu odbyły się powiatowe eliminacje do 43 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Turniej zorganizowany został przez policjantów z kołobrzeskiego wydziału ruchu drogowego, a dzięki hojnym darczyńcom dzieci walczyły o wspaniałe nagrody.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Powiatowe eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim. Uczestnicy mieli za zadanie między innymi rozwiązać test wiedzy składający się z 25 pytań i test – skrzyżowania składający się z 10 pytań, wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej i pokonać rowerowy tor  przeszkód.

W rywalizacji brały udział 4 drużyny w kategorii wiekowej od 10 do 12 lat i zdobyły kolejno miejsca:

I - Ustronie Morskie;

II - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu;

III – Gościno;

IV – Rymań;

oraz 6 drużyn w kategorii wiekowej powyżej 12 lat i zdobyły kolejno miejsca:

I – Ustronie Morskie;

II – Dźwirzyno;

III – Rymań;

IV – Gościno;

V – Dygowo;

VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Kołobrzegu.

Dwie drużyny, które zdobyły I-sze miejsca będą reprezentowały nasz powiat w kolejnym etapie – eliminacjach wojewódzkich. Jednym z elementów turnieju była rywalizacja indywidualna. Główną nagrodę, jaką był rower górski, zdobyło pięciu uczniów z Ustronia Morskiego i jeden ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu.

Dzięki pomocy i hojności wielu osób oraz organizacji i przedsiębiorców w turnieju nie zabrakło bardzo atrakcyjnych nagród. Oprócz 6-ciu rowerów górskich i dyplomów, każdy z indywidualnych wygranych otrzymał przepięknych puchar, pozostali uczniowie dostali upominki w postaci torby z odblaskami, zapięciami do rowerów, uchwytów na bidony, zastawów kluczy, etui na telefon czy licznika rowerowego. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami otrzymali pamiątkowe medale. Na koniec spotkania odbyło się losowanie nagród dodatkowych – 10 voucherów  upoważniających do darmowego wstępu do parku rozrywki.

Chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju:

Urząd Gminy Kołobrzeg, Urząd Gminy Ustronie Morskie, Urząd Gminy Siemyśl, Urząd Gminy Rymań, Urząd Gminy Dygowo, Urząd Gminy Gościno, Urząd Gminy Kołobrzeg, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Fundacja bezpieczny Powiat Kołobrzeg, Pomerania Fun-Park, Pod Brzozami Apartamenty Ustronie Morskie, Troton, Kabaczek Pico Bello, ZORD Koszalin, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe – Rasel, Regionalne Stowarzyszenie Turystyczno-Uzdrowiskowe Kołobrzeg, Stowarzyszenie Grupa Ratownicza „Paramedic”.

Powrót na górę strony