Aktualności

Policyjny dron czuwa nad bezpieczeństwem powiatu kołobrzeskiego

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu kolejny raz współpracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa powiatu kołobrzeskiego.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili działania na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 112 i 162 i drodze krajowej nr 11 w Ustroniu Morskim. Funkcjonariusze ze Szczecina wsparli kołobrzeskich policjantów i za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących, by umożliwić szybką reakcję na popełnianie przez nich wykroczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna 3 godziny mundurowi ujawnili 14 kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierowcy od razu zatrzymani do kontroli drogowej. Nikt nie uniknął konsekwencji. Kierowcy, którzy niezastosowalni się do znaku drogowego B-20 „STOP”, zostali ukarani 300 złotowym mandatem.

Czujne oko drona wypatrzyło także kierującego pojazdem ciężarowym, który przewoził ładunek sypki bez odpowiedniego zabezpieczenia. Karą za takie wykroczenie jest mandat w wysokości 150 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że popełnianie z pozoru ,,błahych” wykroczeń drogowych, może mieć tragiczne skutki. Stosujmy się do zasad i miejmy realny wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach!

Film https://www.youtube.com/watch?v=ozwygX1lW5U

Powrót na górę strony