Aktualności

24 zarzuty za płatności cudzą kartą

Data publikacji 03.12.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego kołobrzeskiej policji ustalili 34-letniego mężczyznę, który od 17 do 19 listopada dokonywał kradzieży środków z konta, uprzednio przywłaszczoną kartą płatniczą. Śledczy ustalili, że 34-latek dokonał 24 nieautoryzowanych transakcji skradzioną kartą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W kołobrzeskiej komendzie prowadzono dochodzenie w związku ze zgłoszeniem przywłaszczenia karty płatniczej i dokonanych nieautoryzowanych płatnościach z tej karty. Po wnikliwej analizie zebranych informacji, kryminalni wytypowali 34-letniego mężczyznę, który skradzioną kartą płatniczą w ciągu trzech dni od 17 do 19 listopada dokonywał płatności zbliżeniowych w sklepach. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komendę. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Śledczy ustalili, że nieautoryzowanych transakcji skradzioną kartą było 24 na kwotę 760 zł.

34-latkowi przedstawiono 24 zarzuty kradzieży z włamaniem na konto. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony