Aktualności

Działania drogówki z wykorzystaniem drona (film)

Data publikacji 07.10.2021

Funkcjonariusze policji prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem policyjnego drona na drogach powiatu kołobrzeskiego. W niespełna 2 godziny policjanci ujawnili sześciu kierujących, którzy popełnili wykroczenia związane przede wszystkim z wyprzedzaniem innych pojazdów w miejscu niedozwolonym i niezastosowaniu się do znaku drogowego B-20 ,,STOP”.

Policjanci z kołobrzeskiej drogówki wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili działania na drodze krajowej numer 11 w Ustroniu Morskim oraz drodze wojewódzkiej numer 163 w Czerninie. Funkcjonariusze ze Szczecina wsparli kołobrzeskich policjantów i za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących, by umożliwić szybką reakcję na popełnianie przez nich wykroczenia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna 2 godziny mundurowi ujawnili 6 kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery drona, a kierowcy od razu zatrzymani do kontroli drogowej. Nikt nie uniknął konsekwencji. Kierowcy, którzy niezastosowalni się do znaku drogowego B-20 „STOP”, zostali ukarani 100 złotowym mandatem i wzbogacili się również o 2 punkty karne. Z kolei kierowcy, którzy wyprzedzali inne pojazdy nie stosując się do linii podwójnej ciągłej P-4, otrzymali mandaty w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych.

Czujne oko drona wypatrzyło także kierującego pojazdem ciężarowym, który przewoził ładunek sypki bez odpowiedniego zabezpieczenia. Karą za takie wykroczenie jest mandat w wysokości 150 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że popełnianie z pozoru ,,błahych” wykroczeń drogowych, może mieć tragiczne skutki. Stosujmy się do zasad i miejmy realny wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach!

Film https://www.youtube.com/watch?v=TuNaxySqB1U

Powrót na górę strony