Aktualności

Kołobrzeski policjant odznaczony za oddanie ponad 23 litrów krwi

Data publikacji 29.09.2021

Asp. szt. Robert Piecyk – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu został odznaczony medalem przez Ministra Zdrowia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Kołobrzeski funkcjonariusz pierwszy raz oddał krew ponad 20 lat temu i od tamtej pory dzieli się tym darem, by ratować ludzkie życie.

Odznaczony asp. szt. Robert Piecyk pełni służbę w Policji od 1999 roku. W tym czasie otrzymał odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi – I, II i III stopnia. Taką formą niesienia pomocy osobom w potrzebie, zaraził wielu swoich znajomych i kolegów z policji. Przez prawie 20 lat regularnie odwiedzał punkty krwiodawstwa, oddając ponad 23 litry krwi. Jak podkreśla asp. szt. Robert Piecyk – oddawanie krwi wiąże się z ogromną satysfakcją i świadomością pomocy potrzebującym.

Odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” nadawana jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać dawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Policjanci często spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscach zdarzeń drogowych, w których są osoby ranne. W takich przypadkach, by ratować ludzkie życie, często potrzebna jest krew. Mundurowi mają tę świadomość, dlatego są wśród nich osoby, które cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

  • asp. szt. Robert Piecyk podczas wręczenia medalu
  • asp. szt. Robert Piecyk podczas wręczenia medalu
  • książeczka dawcy krwi i medal
Powrót na górę strony