Aktualności

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad pół miliona złotych

Policjanci Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego KPP Kołobrzeg zabezpieczyli podrobioną odzież znanych marek. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad pół miliona złotych.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili w miejscowości Ustronie Morskie lokal w którym wprowadzano do obrotu podrobioną odzież światowych marek. Funkcjonariuszom pomagał przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 1300 sztuk odzieży oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Biorąc pod uwagę ilość i rodzaj zabezpieczonego towaru, wartość wyrobów oryginalnych najbardziej zbliżonych do zabezpieczonych to łączna suma ponad 600 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności. W związku z czym funkcjonariusze referatu do walki z przestępczością gospodarczą w dalszym ciągu będą kontrolować takie miejsca na terenie powiatu kołobrzeskiego.