Aktualności

Sprawca zuchwałej kradzieży i podpalenia zatrzymany

Data publikacji 19.04.2021

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ustalili dane mężczyzny, który dopuścił się zuchwałej kradzieży portfela. Sprawca został zatrzymany. Mężczyznę rozpoznano także jako sprawcę podpalenia toalety miejskiej w maju ubiegłego roku. Usłyszał już zarzut.

W połowie kwietnia do Komendy w Kołobrzegu zgłosił się mężczyzna który oświadczył, że nieznany młody chłopak wyrwał mu z ręki portfel i szybko uciekł. Miejsce tego zdarzenia obejmował monitoring. Po przeanalizowaniu zapisu nagrania funkcjonariusze ustalili dane 20-letniego sprawcy, który wyrwał portfel z rąk zaskoczonego mężczyzny i szybko uciekł. Dzięki działaniom operacyjnym policjantów pionu kryminalnego ustalono miejsce przebywania sprawcy kradzieży i go zatrzymano.

W toku prowadzonych czynności ustalono także, że mężczyzna był sprawcą nie tylko zuchwałej kradzieży, ale też podpalenia toalety miejskiej w maju ubiegłego roku, gdzie spowodował szkody na kwotę około 9000 złotych. 20-latek przyznał się do popełnienia obu czynów. Usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony