Aktualności

Informacja o pracy rachmistrzów podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu w związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który trwa od kwietnia do końca września 2021 roku dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, a w szczególności osoby starsze pragnie poinformować o pracy rachmistrzów spisowych.

Jak informuje Urząd Miasta w Kołobrzegu podstawową formą spisu jest samopis internetowy. Jednak przewidziano także pracę rachmistrzów spisowych, którzy będą dokonywać spisu telefonicznie. Rachmistrz, który będzie się kontaktował zobowiązany jest do podania swoich danych identyfikacyjnych tj. imię, nazwisko oraz urząd statystyczny, który reprezentuje. Na prośbę respondenta również numer identyfikacyjny wraz ze sposobem weryfikacji jego tożsamości. Możliwy, choć uzależniony od sytuacji pandemicznej w kraju jest także wywiad osobisty przed wcześniejszym telefonicznym umówieniem, przy którym rachmistrz zobowiązany jest do noszenia identyfikatora z powyższymi danymi.

Pamiętajmy, jeśli nie jesteśmy przekonani co do tożsamość lub zasadności kontaktu rachmistrza możemy zweryfikować jego dane za pośrednictwem Gminnego Biura Spisowego w Kołobrzegu pod nr tel. 690 902 004, 690 902 088 lub w Wojewódzkim Biurze Spisowym pod nr tel. 914597711 lub 914597540.

Wszystkie informacje dot. narodowego spisu znajdziesz tu: /http://spis.gov.pl/