Aktualności

Efekty działań „Prędkość” na drogach powiatu kołobrzeskiego

W związku z krajowymi działaniami pn. Prędkość w weekend na terenie powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. „Drogówka” podczas działań zatrzymała prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h oraz takich, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Tylko w weekend mundurowi z kołobrzeskiej drogówki podczas działań pn. Prędkość wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierujący pojazdem Mitsubishi rozpędził się do 101 km/h, drugi kierujący pojazdem Seat do 111 km/h, a ostatni, kierujący pojazdem Ford Kuga rozpędził się do 116 km/h. Kierującym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarano mandatami karnymi.

Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, którzy wsiedli za kierownice pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Pierwszy zatrzymany przez „drogówkę” 24-latek miał 0,9 promila we krwi, drugi 29-cio letni mężczyzna prawie 2 promile we krwi.  Piraci drogowi muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Za jazdę po alkoholu grozi im zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.