Aktualności

Narkotyki i krzewy konopi w piwnicy

Data publikacji 08.03.2021

W piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy zatrzymali 40-latka, który wbrew przepisom o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał susz roślinny w postaci marihuany, ponadto w pomieszczeniu piwnicznym należącym do niego ujawniono dwa namioty z 10 sztukami krzewów konopi.

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu każdego dnia realizuje działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wytężona praca oraz coraz lepsze rozpoznanie doprowadziło policjantów do 40 letniego mieszkańca Kołobrzegu i pomieszczeń zajmowanych przez niego.

 

W trakcie podjętych czynności kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń które zajmował mężczyzna, znaleźli ukrytą znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 10 krzewów konopi oraz susz w postaci marihuany o łącznej wadze 59,24 grama.

Mężczyzna w pomieszczeniu piwnicznym samodzielnie przygotował specjalne namioty termoizolacyjne i tym samym stworzył roślinom optymalne warunki, w których mogły rosnąć. Zorganizował specjalne oświetlenie, a także urządzenia, tj. wentylatory, zraszacze i odczynniki służące do hodowli i uprawy konopi. Pilnował, aby w pomieszczeniu była odpowiednia w pomieszczeniu temperatura i nawilżenie. Kryminalni zabezpieczyli wszystkie nielegalne przedmioty oraz narkotyki.

 

Tego samego dnia 40-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty dot. uprawy konopi oraz posiadania narkotyków. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

 

To nie jedyny zatrzymany z narkotykami przez kołobrzeskich funkcjonariuszy w ten weekend. W piątek kryminalni zatrzymali także 20 latka który posiadał przy sobie i w miejscu zamieszkania susz roślinny w postaci marihuany o łącznej wadze 45,77 g oraz 21 latka który w miejscu zamieszkania posiadał inne substancje psychoaktywne o łącznej wadze 30,71 g. W sobotę funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zatrzymali cztery osoby, które wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadały środki odurzające w postaci amfetaminy 0,58 g, oraz susz roślinny w postaci marihuany w ilościach 0,2 g, 3,99g, 0,15g.

 

Pliki do pobrania

  • 2.42 MB
Powrót na górę strony