Aktualności

Osobom bezdomnym można pomóc - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Spadek temperatury, nocne przymrozki, to czas kiedy warto pamiętać o bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w okresie jesienno-zimowym.

Przypominamy, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możemy również wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają osobom, których zdrowie i życie jest zagrożone z uwagi na panującą aurę.

W katalogu dostępnych zagrożeń Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się również takie, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Mowa o kategorii „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy, co staje się bardzo istotne w przypadku spadku temperatur, w trakcie obecnie panującej pory roku.