WŁAMYWAŁ SIĘ DO POMIESZCZEŃ BIUROWYCH - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

WŁAMYWAŁ SIĘ DO POMIESZCZEŃ BIUROWYCH

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi za kradzieże i włamania. Mężczyzna okradał biura z wartościowych przedmiotów, jego łupem padł nawet samochód. Kołobrzescy policjanci zatrzymali 27-letniego włamywacza recydywistę bez stałego miejsca zameldowania, dokonującego przestępstw na terenie miasta.

Do włamań doszło pod koniec sierpnia br. W nocy z 26 na 27 sierpnia w rejonie ul. Mazowieckiej Policjanci podjęli kontrolę pojazdu. Kierujący Mercedesem nie zatrzymał się i odjechał w kierunku centrum miasta. Sprawca porzucił samochód na parkingu przy ulicy Trzebiatowskiej. Jak się okazało, auto pochodziło z kradzieży. Mężczyzna włamał się do pomieszczeń biurowych, skąd dokonał kradzieży pieniędzy oraz kluczyków do samochodu. Policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna dokonał kolejnego włamania dzień później. Z otwartego samochodu zaparkowanego przy ulicy Sienkiewicza ukradł klucze do pomieszczeń biurowych. Włamywacz z pomieszczeń firmy zabrał pieniądze w kwocie blisko 10 tysięcy złotych. Do zatrzymania wytypowanego 37-latka doszło wczoraj. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się pojazdem do kontroli. Według kodeksu karnego przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ przestępstw dokonał w warunkach recydywy.