ZATRZYMANY ZA ZNĘCANIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

ZATRZYMANY ZA ZNĘCANIE

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 55 letniego mieszkańca Kołobrzegu, który znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania się z osobą pokrzywdzoną.

Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awanturę, podczas której używał słów wulgarnych i obraźliwych, popychał, był agresywny, pięściami uderzał po ciele, kopał po ciele.. Jak się okazało, do takich sytuacji dochodziło częściej.


Sprawą zajęli się kołobrzescy policjanci, którzy bardzo szybko i skrupulatnie przeprowadzili czynności dowodowe. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Materiały tej sprawy przekazano do Prokuratury w Kołobrzegu, która wobec zatrzymanego zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem kontaktowania  się z osobą pokrzywdzoną. 


Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać", "to sprawa rodzinna" - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.


Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Nie czekaj! Powiadom jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda.


0-22 668 70 00 - to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia.
 


st. sierż. Daniel Kolasiński