Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na niebezpieczny lód
W ciągu ostatnich dni temperatura powietrza znacznie spadła co sprzyjało wchodzeniu na lód i zachęciło wędkarzy do łowienia ryb spod lodu. Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze niosą za sobą niebezpieczeństwo. Lekkomyślność dorosłych oraz pozostawianie bez opieki dzieci, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń co roku pod lodem ginie kilka osób.
-
Dozór dla 37-latki za narkotyki
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z KPP w Kołobrzegu zatrzymali kobietę, która w mieszkaniu posiadała narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad 154 gramy środków odurzających. 37-letnia kobieta usłyszał zarzut, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
-
PODSUMOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH POWIATU KOŁOBRZESKIEGO 2020 ROKU
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podsumowali stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w zakresie liczby zdarzeń, do jakich doszło na terenie powiatu kołobrzeskiego w 2020 roku oraz wybrane elementy efektów pracy. Łącznie odnotowano 52 wypadki drogowe oraz 1028 kolizji. W zdarzeniach tych 4 osoby poniosły śmierć, 51 zostało rannych. W porównaniu do lat ubiegłych zanotowano spadki zarówno w liczbie zdarzeń, jak również w liczbie zabitych i rannych.
-
UWAGA!!! SZUKAMY PODEJRZANEJ O OSZUSTWO
Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa wyłudzenia kredytu na zakup sprzętu elektronicznego o łącznej wartości strat 4600 zł przez Katarzynę Kwiecień lat 28.
-
Droga Babciu! Drogi Dziadku! Dbajcie o swoje bezpieczeństwo!
Dzień babci i dziadka to najlepszy czas, żeby zadbać o bezpieczeństwo starszego pokolenia. Wspólnie świętowanie to dobry moment, by porozmawiać z naszymi seniorami o ich codziennym bezpieczeństwie. Pomimo licznych ostrzeżeń, apeli i publikacji w mediach na ten temat, nadal dochodzi do zdarzeń podczas, których oszuści działając pod tzw. legendą wnuczka okradają starsze osoby. Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo seniorów jako uczestników drogowych.
-
Znakowanie przedmiotów wartościowych. Uwaga!!! nowe zasady bezpieczeństwa
Od 01 stycznia 2021 roku Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu zaprasza wszystkich chętnych do znakowania przedmiotów wartościowych a w szczególności rowerów. Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr. Głównym celem akcji znakowania jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery
-
Uratowany przed wychłodzeniem trafił do aresztu
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod numer alarmowy 112.
-
Osobom bezdomnym można pomóc - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Spadek temperatury, nocne przymrozki, to czas kiedy warto pamiętać o bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w okresie jesienno-zimowym.
-
Zostań Policjantem! Nowe Przyjęcia w Garnizonie Zachodniopomorskim!
Zawód POLICJANT to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu osób, którzy chcą nieść pomoc i lubią wyzwania. Masz w sobie empatię niesienia pomocy innym oraz szukasz stabilnego zatrudnienia? – ZOSTAŃ POLICJANTEM ! Jeśli chcesz z nami pracować, już dziś skontaktuj się z kamieńską Policją, złóż dokumenty o przyjęcie do służby w Policji i przystąp do procesu rekrutacji !
-
UWAGA! ŚLISKO NA DROGACH - APEL KOŁOBRZESKIEJ POLICJI.
Opady śniegu i marznącego deszczu, śliskie, miejscami oblodzone jezdnie i chodniki – taką zimową aurę mamy od kilku dni na terenie powiatu kołobrzeskiego. W związku z trudnymi warunkami drogowymi kołobrzescy policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.