"Bezpieczna gmina" Ustronie Morskie
W dniu 28 maja 2026 roku na terenie działania Posterunku Policji w Ustroniu Morskim przeprowadzono działania pn. „Bezpieczna Gmina”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczestników ruchu drogowego.
W działania zaangażowane były patrole prewencji oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu. W trakcie akcji przeprowadzono 18 interwencji, wylegitymowano 22 osoby oraz wykonano 40 kontroli stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci skontrolowali również 9 pojazdów, ujawnili 5 wykroczeń zakończonych mandatami karnymi oraz przeprowadzili działania kontrolne w ramach akcji „TOR”.
Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34 letniego kierującego pojazdem marki Volkswagen, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Ponadto mundurowi kontrolowali miejsca grupowania się młodzieży oraz rejony infrastruktury kolejowej, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i osób przebywających na terenie gminy.