Aktualności

Policjanci zabezpieczyli 1 kg narkotyków. Trzymiesięczne areszty dla zatrzymanych w sprawie

Kołobrzescy funkcjonariusze podczas przeszukania jednego z lokali zabezpieczyli kilogram substancji psychotropowej. Z uzyskanych informacji wynikało, że należy do 3 mężczyzn, którzy zostali niezwłocznie zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podczas czynności służbowych otrzymali informację z której wynikało, że w jednym z kołobrzeskich mieszkań trzech mężczyzn przechowuje substancje zabronione. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji policjanci udali się we wskazane miejsce. W lokalu przebywało dwóch mężczyzn w wieku 25 i 29 lat, którzy zaprzeczyli, by w wynajmowanym mieszkaniu znajdowały się narkotyki. Mimo to policjanci dokonali przeszukania podczas którego ujawnili worki plastikowe z zapięciami strunowymi, które były wypełnione skrystalizowaną substancją – narkotykiem, o łącznej wadze 1 kilograma. Policjanci znaleźli także wagę i  inne przedmioty służące do dzielenia substancji narkotycznych na porcje.

W toku prowadzonych działań kryminalni ustalili miejsce przebywania trzeciego, 32-letniego, podejrzanego mężczyzny i dokonali jego zatrzymania.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych. Sąd zadecydował także o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźni mogą usłyszeć wyroki nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • otwarty worek koloru srebrnego ze skrystalizowana substancją w środku, miarka
  • czarny, otwarty sejf; dwa czarne woreczki koloru czarnego, miarka
  • cztery woreczki foliowe, przezroczyste ze skrystalizowaną substancją w środku
  • czarny, otwarty sejf; worki czarne, waga,
Powrót na górę strony