Aktualności

BEZPIECZNIEJ W REGIONIE: Z pomocą policjantów dzieci zdobyły swoje pierwsze uprawnienia

Data publikacji 25.06.2021

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Kołobrzegu uczestniczyli podczas egzaminowania dzieci ze szkoły podstawowej w Drzonowie, które już w te lato planują wyruszyć na wycieczki rowerowe. By wyprawy były bezpieczne, dzieci zdobywały swojej pierwsze w życiu uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze wspierali tym samym nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu "rowerowego".

Aby móc przystąpić do jazdy jednośladem uczniowie najpierw musieli zaliczyć część teoretyczną z zakresu zasad ruchu drogowego. Następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Rowerzyści mieli za zadanie wykazać się pewnością i dynamiką jazdy, wyraźnym sygnalizowaniem manewrów no i oczywiście znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania karty rowerowej jest dyrektor szkoły.

Policjanci życzą wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji i frajdy z jazdy na rowerze.

  • Umundurowani policjanci, dzieci na rowerach
  • dzieci na rowerach
  • dzieci na rowerach
  • dzieci na rowerach
  • umundurowany policjant, dzieci na rowerach
Powrót na górę strony