Działania „MOTOCYKL” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

Działania „MOTOCYKL”

Wczoraj kołobrzescy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili działania pod nazwą „Motocykl ”. Ich celem było ograniczenie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Nadchodzi czas w którym po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Motocykle, skutery, motorowery, to doskonałe środki transportu, gdy jest słonecznie i ciepło, pod warunkiem jednak, gdy korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń jakie ze sobą niosą. Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetów kołobrzeskiej Policji, dlatego regularnie przeprowadzają działania pod hasłem „Motocykl”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Podczas wczorajszych działań dokonano kontroli 36 pojazdów i ujawniono 36 wykroczeń drogowych, z czego 6-ciu wykroczeń dopuścili się kierujący motocyklami. W tym dniu funkcjonariusze zatrzymali także trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i obligatoryjnie zatrzymali im prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

  • oznakowany radiowóz; umundurowany Policjant obok mężczyzna w kominiarce, niebieskich spodniach i czarnej kurtce; motocykl koloru czarnego
  • oznakowany radiowóz; umundurowany Policjant obok mężczyzna w kasku, niebieskich spodniach i czarnej kurtce; motocykl koloru czarnego