"Zielona lekcja" z policjantami i leśnikami - AKTUALNOŚCI - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

AKTUALNOŚCI

"Zielona lekcja" z policjantami i leśnikami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspólnie z Nadleśnictwem Gościno oraz kołem łowieckim Ryś przeprowadzili nietypową lekcję.

Dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowano wycieczkę połączona z lekcją przyrody w naturalnym środowisku. Spotkanie z policjantami i leśnikami to wspólna wyprawa przeplatana opowieściami o naszym terenie, florze i faunie, gospodarce zasobami lasu, zagrożeniach i sposobach reakcji na nie.

Cele „zielonej lekcji" zostały osiągnięte, dzieci zostały wyposażone w dużą dawkę wiedzy. Zaciekawiając osobliwościami przyrody leśnicy kształtowali postawy świadomego korzystania z zasobów przyrody i odpowiedzialności za środowisko. Przy wykorzystaniu tablic ostrzegawczych zakupionych w ramach projektu „Policja na straży środowiska naturalnego kołobrzeskiego pasa nadmorskiego” zrealizowanemu w ramach projektu PO Ryby oraz WFOŚ i GW, policjanci wskazali kilka negatywnych zachowań które mogą zaistnieć na łonie natury . Dzieci wykorzystały miejsce rekreacyjne na wspólny posiłek i zabawę.  

  • zielona lekcja 1
    zielona lekcja 1
  • zielona lekcja 2
    zielona lekcja 2
  • zielona lekcja 3
    zielona lekcja 3