FESTYN "BEZPIECZNIE NAD WODĄ" - AKTUALNOŚCI - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

AKTUALNOŚCI

FESTYN "BEZPIECZNIE NAD WODĄ"

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu przy udziale WOPR Kołobrzeg, Straży Miejskiej Kołobrzeg oraz Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu zorganizowała akcję promującą bezpieczny wypoczynek pod wodą.

Podczas trwania festynu policjanci oraz ratownicy WOPR omawiali zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Przestrzegali przed spożywaniem alkoholu podczas przebywania na plaży, korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, uczulali na niebezpieczeństwa wynikające z zażywania kąpieli wodnych w czasie kiedy jest wywieszona czerwona flaga, w miejscach niebezpiecznych, np. w pobliżu falochronów czy w sytuacjach kiedy jest wysoka fala na morzu. Ostrzegano przed wchodzeniem do wody po dłuższym przebywaniu na słońcu, zwracano uwagę jak prawidłowo należy zanurzyć się w wodzie, aby nie doszło do szoku termicznego. Oprócz tego ratownicy uczyli jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej w momencie podtopienia, jak udzielać pomocy osobie topiącej się itd.

 

Ponadto podczas trwania festynu można było pokonać tor przeszkód w alkogoglach, które uświadamiały użytkownikom jak zmienia się ich postrzeganie rzeczywistości po spożyciu różnych ilości alkoholu a co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli wodnych oraz prowadzenia pojazdów. Wśród uczestników festynu rozdano materiały edukacyjne m.in. dot. bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Można było również obejrzeć sprzęt powyższych służb, m.in. łódź patrolową Policji zakupioną dzięki programowi „Policja na straży środowiska naturalnego kołobrzeskiego pasa nadmorskiego” zrealizowanemu w ramach projektu PO Ryby oraz WFOŚ i GW.

Powyższy wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

 • festyn 1
  festyn 1
 • festyn 2
  festyn 2
 • festyn 3
  festyn 3
 • festyn 4
  festyn 4