Aktualności

ZLIKWIDOWANA PLANTACJA KONOPI W POWIECIE KOŁOBRZESKIM

Kołobrzescy policjanci zatrzymali 35-latka, który w jednym z pomieszczeń mieszkalnych uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego narkotyki, krzewy w różnym stadium rozwoju oraz profesjonalne urządzenia służące do ich uprawy. Podejrzany usłyszał już zarzut zagrożony kara nawet do10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu kołobrzescy funkcjonariusze zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie gminy Gościno na jednej z miejscowych posesji w pomieszczeniu mieszkalnym zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Jak się okazało 35-letni mężczyzna w jednym z pokoi rozstawił folie termiczne i prowadził nielegalna uprawę.

Śledczy zabezpieczyli susz roślinny, 34 krzewy marihuany, oraz służące do ich uprawy urządzenia m.in. lampy , wentylatory, termometry, transformatory.

Kołobrzescy policjanci zatrzymali sprawcę przestępstwa i wraz z zabronionymi substancjami zabezpieczyli wykorzystywane do ich uprawy urządzenia.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji . Podejrzanemu za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pliki do pobrania