Zatrzymani nietrzeźwi rowerzyści - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi rowerzyści

Dwóch mieszkańców powiatu kołobrzeskiego jechało jednośladami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie, trochę mniej niż drugi zatrzymany kilkanaście godzin później, który miał 2 promile. Obaj ponieśli konsekwencje swojego zachowania.

Wczoraj podczas patrolu w m. Charzyno około godz. 11:00 funkcjonariusze kołobrzeskiej „drogówki” zauważyli kierującego rowerem, który jechał nierówno tzw. „wężykiem” całą szerokością drogi, co wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u 38-letniego mężczyzny 2 promile alkoholu we krwi.

Drugi rowerzysta został zatrzymany w Kołobrzegu. W godzinach wieczornych Policjanci zostali wezwani przez Straż Miejską na ul. Bogusława X, gdzie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę jadącego na rowerze, który prawdopodobnie wcześniej spożywał alkohol. Badanie 36-cio letniego rowerzysty wykazało, że wsiadł na rower będąc w stanie nietrzeźwości mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach kierujący rowerami zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.