Aktualności

Ogólnopolskie działania na rzecz niechronionych uczestników ruchu drogowego

Od rana 26 lutego br. policjanci w całej Polsce prowadzą działania Pt.” Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” „NURD” . Celem tych działań jest przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli uczestników ruchu drogowego którzy są najmniej chronieni podczas kolizji i wypadków.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kołobrzeskiej Policji biorąc udział w działaniach „NURD” szczególną uwagę przykładają do zachowania kierujących i innych uczestników drogi w obszarze przejść dla pieszych i skrzyżowań. Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego leży zarówno po stronie kierujących pojazdami jak i pieszych.

Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o rozsądku na drodze oraz używaniu elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.