Aktualności

Działania „Prędkość” na drogach powiatu kołobrzeskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą cykliczne działania „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas akcji zwracają uwagę, że prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków.

Wczoraj na terenie powiatu kołobrzeskiego prowadzono wzmożone działania powiatowe pt. „Prędkość”. Kołobrzescy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w tym dniu 3 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kierujący przekroczyli prędkość kolejno o 54 km/h, 52 km/h, 59 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie znaki drogowe pozwalają na jazdę z maksymalną prędkością do 50 km/h. Za swoje wykroczenia kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych, ale przede wszystkim zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Do działań skierowano 11 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, skontrolowano ogółem 40 pojazdy i nałożono 37 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie całego powiatu kołobrzeskiego.

Pamiętajmy, by bezpiecznie dojechać do celu należy zdjąć nogę z gazu!