Sprawca rozboju zatrzymany - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

Sprawca rozboju zatrzymany

Kołobrzescy funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który grożąc przedmiotem przypominającym nóż zmusił ekspedientkę do wydania mu pieniędzy.

W poniedziałek około godz. 19 do wnętrza sklepu przy ul. Tuwima w Kołobrzegu wszedł młody mężczyzna. Po dotarciu do kasy sklepowej odłożył towar na ladę i wyszedł twierdząc, że zapomniał portfela. Po chwili jednak wrócił z przedmiotem przypominającym nóż i grożąc jego użyciem zażądał od ekspedientki wydania mu pieniędzy. Po otrzymaniu pieniędzy oddalił się szybko w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu przystąpili do działań mających na celu przede wszystkim ustalenie rysopisu sprawcy i drogi jego ucieczki. Do działań zostały zadysponowane wszystkie patrole policji będące w służbie oraz przewodnik psa służbowego. W trybie alarmowym wezwani zostali także funkcjonariusze służby kryminalnej.

Przeprowadzenie czynności na miejscu zdarzenia przez technika kryminalistyki, przewodnika psa służbowego oraz penetracja miasta przez pozostałych funkcjonariuszy przyczyniły się do sprawnego wytypowania i zatrzymania 19-letniego mieszkańca Kołobrzegu. Dalsze czynności potwierdziły udział młodego mężczyzny w tym przestępstwie. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione pieniądze w kwocie 1750 zł.

W dniu dzisiejszym mężczyzna został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut rozboju oraz dwa dodatkowe za kierowanie gróźb karalnych i kradzież.