Motorowerzysta uciekał przed policją - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

Motorowerzysta uciekał przed policją

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili dwaj mężczyźni, którzy nietrzeźwego kierującego nie dopuścili do dalszej jazdy, a na miejsce wezwali patrol policji. I choć nietrzeźwy próbował uciec z miejsca zdarzenia, wezwana na miejsce policja zatrzymała kierującego.

W sobotni poranek kołobrzescy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali wezwani do miejscowości Karcino, gdzie dwaj mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierującego motorowerem. Świadków zaniepokoił fakt, że na skrzyżowaniu nie potrafił zapanować nad pojazdem, złapał pobocze i przewrócił się wraz ze skuterem. Upewnili się, że kierującemu nic się nie stało, ale  wyczuli silną woń alkoholu i z rozmowy z nim wywnioskowali, że musi znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna pozostawił pojazd na pobliskiej posesji i podczas, gdy świadkowie zgłaszali całe zajście na numer alarmowy, wykorzystał ich nieuwagę i zaczął się oddalać z miejsca. Wezwany na miejsce patrol policji dogonił mężczyznę, który przez pola uciekał w kierunku Drzonowa. Po zatrzymaniu przez kołobrzeskich funkcjonariuszy i przebadaniu okazało się, że 47-letni kierujący miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ponadto tego samego dnia około godziny 19stej funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mężczyznę który kierował pojazdem Audi znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,8 promila alkoholu we krwi) i pomimo obowiązującemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego, by odbyć karę.