DZIELNICOWI W TROSCE O SENIORÓW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

DZIELNICOWI W TROSCE O SENIORÓW

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu z pełnym zaangażowaniem wychodzą naprzeciw zagrożeniom, jakie mogą czekać na seniorów. Mundurowi w swoich rejonach służbowych, podczas obchodu szukają wszelkich form kontaktu z osobami starszymi, by przestrzec ich przed przekazywaniem pieniędzy osobom nieznajomym lub podających się za policjanta.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów policjanci z kołobrzeskiej jednostki na terenie całego powiatu po raz kolejny zintensyfikowali kampanię informacyjną pn.: „Bezpieczny Senior”. W swoich rejonach służbowych, na tablicach ogłoszeniowych wspólnot mieszkaniowych umieścili plakaty z apelem do mieszkańców o zachowanie rozsądku i racjonalną ocenę sytuacji, w którą próbuje ich uwikłać dzwoniąca osoba, chcąc oszukać ich tzw. metodą na wnuczka czy Policjanta.
Podczas obchodu dzielnicowi, przeprowadzając rozmowy z seniorami, podkreślają, że policjanci nie proszą o przekazywanie pieniędzy oraz nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach operacyjnych.