Aktualności

PRACOWITY WEEKEND KOŁOBRZESKIEJ „DROGÓWKI” - 7 OSÓB STRACIŁO PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ, 10 OSÓB KIEROWAŁO NA „PODWÓJNYM GAZIE”

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu zatrzymali podczas weekendu 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Kołobrzescy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Rekordzistka jadąca Audi poruszała się z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy kobieta została ukarana mandatem karnym, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.
W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Policjanci w trakcie weekendu przebadali ponad 200 kierowców na zawartość alkoholu.
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się 10 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, jeden z kierujących jechał pod wpływem narkotyków.