Aktualności

JECHALI ZA SZYBKO – CZTERNASTU KIERUJĄCYCH POŻEGNAŁO SIĘ Z PRAWEM JAZDY.

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. I choć wielu z nas ma świadomość, że wysoka prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

W miniony weekend policjanci kołobrzeskiej drogówki wyeliminowali z ruchu czternastu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h oraz trzech kierowców kierujących pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Kontrole prędkości pojazdów to już codzienność. Każdego dnia w różnych częściach powiatu można dostrzec patrol drogówki, który sprawdza prędkość poruszających się pojazdów.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu 14 razy interweniowali w związku z przekroczeniem przez kierujących dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawa jazdy.
Zatrzymany w sobotę mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego kierował audi, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów. Po usłyszeniu zarzutów sprawa zostanie skierowana do Sądu, który może orzec wobec podejrzanego karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. Kolejni zatrzymani to dwóch kierowców jednośladów. Jechali rowerami, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę. Im większa prędkość pojazdu, tym dłuższa droga hamowania. W przypadku złych warunków atmosferycznych, którym towarzyszy śliska, mokra nawierzchnia jezdni, droga hamowania wydłuża się o kolejne metry. Na drodze nie jesteśmy sami, dbajmy o bezpieczeństwo, tak by każdy z nas dotarł do zamierzonego celu.