ARESZT ZA SZEREG PRZESTĘPSTW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

ARESZT ZA SZEREG PRZESTĘPSTW

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w wyniku prowadzonych działań zmierzających do ustalenia sprawcy wielokrotnych kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia i oszustwa bankowego, zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych czynów. Podejrzany usłyszał łącznie 15 zarzutów.

W okresie od października 2019r. do stycznia 2020r. na terenie Kołobrzegu dochodziło do kradzieży z włamaniem do samochodów, pomieszczeń budynków czy sklepów. Łupem złodzieja padały różne przedmioty m.in. telewizory, rejestrator nagrań DVD, głośniki przenośne JBL, kasetka fiskalna z zawartością pieniędzy. W styczniu 2020 roku doszło też do kradzieży samochodu osobowego marki Ford i oszustwa bankowego na szkodę jednego z banków na kwotę bliską 3000 tys. złotych.

W wyniku działań policyjnych, 31 latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

 

Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec zatrzymanego, do którego Sąd przychylił się w całości.

 

sierż. szt. Daniel Kolasiński