Aktualności

ODZYSKANY SAMOCHÓD, WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW Z GOŚCINA I DŹWIRZYNA.

Wspólne działania policjantów z Posterunku Policji w Gościnie i Dźwirzynie doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn, którzy byli podejrzewani o dokonanie przywłaszczenia pojazdu. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty przywłaszczenia oraz paserstwa, za które grozić może kara nawet do 3 lat pozbawiania wolności.

Kilka dni wcześniej Policjanci przyjęli zgłoszenie o utraceniu w Samowie pojazdu marki volkswagen wartości 6 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca powiatu kołobrzeskiego.
Funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z utraceniem pojazdu. Kwestią czasu było ich zatrzymanie. W trakcie dalszego postępowania kierownik Posterunku Policji w Gościnie będąc po służbie weryfikując posiadaną informację zauważył w rejonie marketu w Goście wskazany przy zawiadomieniu pojazd którym poruszał się znany mu 34 latek. Natychmiast powiadomił wsparcie gdzie po chwili kierowca został zatrzymany a pojazd przekazany właścicielowi. W sprawie łącznie zatrzymano 4 osoby z czego dwie usłyszały zarzuty . Pierwsza za paserstwo druga za przywłaszczenie pojazdu . Kolejny mężczyzna był poszukiwany przez Sąd w Kołobrzegu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności trójka została zwolniona. Teraz odpowiedzą przed Sądem.
Za popełniony czyn grozić może kara do 3 lat więzienia.