Aktualności

POLICJANCI BĘDĄCY PO SŁUŻBIE ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ

Policjanci będący po służbie, zatrzymali kierowcę, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie Sądowego zakazu.

Kierownicy Posterunków z Gościna i Rymania wracając po służbie zauważyli jak kierowca osobówki jadący IV Dywizji Wojska Polskiego w Gościnie poruszał się po jezdni tzw. wężykiem. Nierówny tor jazdy samochodu wzbudził ich przypuszczenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi postanowili zainterweniować. Po kilku minutach zatrzymali pojazd. Przypuszczenia funkcjonariuszy się potwierdziły. Policjanci w rozmowie z mężczyzną wyczuli woń alkoholu. Na miejscu błyskawicznie pojawił się wcześniej wezwany patrol, który przeprowadzając badanie alkomatem potwierdził, że kierujący jechał „na podwójnym gazie”. Badanie wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Mężczyzna dodatkowo miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a samochód którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.