KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – PODSUMOWANIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI – PODSUMOWANIE

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj kołobrzescy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 39 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

We wczorajszych działaniach uczestniczyło 12 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 39 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Warto podkreślić, że na terenie powiatu kołobrzeskiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.