PODSUMOWANIE SYLWESTROWEJ NOCY NA SŁUZBIE - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

PODSUMOWANIE SYLWESTROWEJ NOCY NA SŁUZBIE

Sylwester w powiecie kołobrzeskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Na drogach powiatu doszło do 6 kolizji. Policjanci wyeliminowali z drogi nietrzeźwego kierowcę

Policjanci oceniają sylwestrową noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. Funkcjonariusze zabezpieczający imprezę , dbali między innymi o to, aby podczas zabawy nie doszło do naruszeń ładu i porządku prawnego.

W działania zabezpieczających na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione były dyżury we wszystkich gminach powiatu.

Na drogach policjanci przeprowadzali kontrole. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż. Niestety nie wszyscy stosowali się do obowiązujących przepisów . Kierowca samochodu BMW, 22 letni mieszkaniec Kołobrzegu wsiadł za kierownicę po alkoholu. Doprowadził do kolizji uszkadzając trzy zaparkowane pojazdy. Wynik badania alkotestu wykazał, że w jego organizmie znajdują się 2 promile alkoholu.

Po sylwestrowej nocy w policyjnym areszcie trzeźwiało 6 osób, m.in. 24 latka ze Szczecina która zakłóciła przebieg jednej z zabaw wybijając butelka szybę w sali wiejskiej.