NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI W KOŁOBRZEGU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI W KOŁOBRZEGU

W miniony weekend Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Kołobrzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden ze sprawców został zatrzymany dzięki czujności obywateli, którzy nie pozostali obojętni na taki fakt.

W sobotę wieczorem kołobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie od osób, które w Kołobrzegu przy ul. Jedności Narodowej zauważyły nietrzeźwego kierowcę samochodu BMW. Pojazd wjechał na chodnik przebijając opony. Na szczęści nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Funkcjonariusze, którzy przybyli we wskazany rejon zatrzymali 33 letniego mieszkańca Kołobrzegu. Badanie kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Po przeprowadzeniu szczegółowej kontroli mundurowi ujawnili przy mężczyźnie marihuanę  o wadze ponad 1 grama. W najbliższym czasie odpowie przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie zabronionych substancji.

Podobnie skończy 55-letni kierowca Mercedesa, który został zatrzymany  przez policjantów na ul. Koszalińskiej. W organizmie mężczyzny znajdowało się ponad pół promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.