WŁAMYWAŁ SIĘ DO GARAŻY I APARTAMENTÓW - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

WŁAMYWAŁ SIĘ DO GARAŻY I APARTAMENTÓW

Włamał się do trzech garaży, apartamentów i pomieszczenia technicznego. Ukradł mienie o wartości ponad 4600 zł. Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 30-letniego sprawcę tych przestępstw .

Kilka dni temu Policjanci przyjęli zawiadomienie o włamywaczu który na początku października wszedł do 3 garaży w jednym z apartamentowców w Kołobrzegu. Po włamaniu wybijał szyby w zaparkowanych samochodach. Następnie z pomieszczenia technicznego zabrał rejestrator monitoringu oraz klucze do apartamentów . Przy użyciu skradzionych kluczy wszedł do trzech apartamentów. Z jednego zabrał telewizory. Spowodowane przez mężczyznę na chwilę obecna straty wycenione są na kwotę 4600 zł.

Policjanci kryminalni ustalili i wytypowali sprawcę włamań był to 30 letni mieszkaniec Kołobrzegu. Mężczyzna został zatrzymany , nie spodziewał się że tak szybko Policjanci ustalą kto dokonał włamań.30 latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Łącznie usłyszał siedem zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. O wysokości kary zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, bowiem dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.