„DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

„DLA KAŻDEGO JEST MIEJSCE NA DRODZE”

Do końca września tego roku trwały działania Komendy Głównej Policji pod nazwą „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Akcja realizowana przez policjantów ruchu drogowego w całej Polsce.

Prowadzone działania zmierzały do zwiększenia świadomości uczestników ruchu drogowego dotyczącej ich bezpieczeństwa, a co za tym idzie zmniejszenia liczby wypadków i kolizji. Policjanci w tym czasie szczególną uwagę poświęcali bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwracali uwagę na prawidłowość korzystania z drogi, w tym drogi przeznaczonej dla pieszych czy rowerzystów. Podczas prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych przypominali:

- Pieszy ma obowiązek poruszania się po chodniku lub po drodze dla pieszych.
- Chodzimy zawsze lewą stroną drogi, aby widzieć nadjeżdżający samochód z naprzeciwka, ale po chodniku chodzimy prawą stroną.
- Bądźmy widoczni na drodze, nośmy odblaski.
- Miejscami przeznaczonymi do ruchu rowerzystów są przede wszystkim droga dla rowerów i pas ruchu dla rowerów oraz pobocze.
- Rowerzysta to kierujący , co oznacza , że jak inni uczestnicy ruchu drogowego musi przestrzegać obowiązujących przepisów.