71 TYSIĘCY STRAT ,SPRAWCY ZATRZYMANI - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

71 TYSIĘCY STRAT ,SPRAWCY ZATRZYMANI

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali dwóch sprawców, którzy dokonali szeregu kradzieży plastikowych osłon halogenów z samochodów marki Audi. Łączna wartość strat jaką wycenili pokrzywdzeni wyniosła ponad 71 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży .

Policjanci z Kołobrzegu prowadzący postępowanie w sprawie kilku dziesięciu kradzieży plastikowych elementów osłon halogenów z pojazdów marki Audi, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu koszalińskiego 30 i 31-latka. Mężczyźni swój przestępczy proceder rozpoczęli w lutym tego roku i na przestrzeni kilku miesięcy jak ustalili policjanci na terenie Kołobrzegu , Ustronia morskiego i Sianożętach kradli z zaparkowanych pojazdów plastikowe osłony.
Mundurowi przesłuchali zatrzymanych mieszkańców powiatu koszalińskiego dokładnie ustalając okoliczności wszystkich dokonanych przez niech przestępstw. Mężczyźni przyznali się do winy .W przypadku 31 latka przedstawiono 36 zarzutów kradzieży, natomiast 30 latek usłyszał 4 zarzuty za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury. Sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem.