Aktualności

Kierowco włącz myślenie! To nie drogi są winne!

W trakcie każdego weekendu policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu policjanci z kołobrzeskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo że wcześniej spożywał alkohol lub środek odurzający.

Niechlubną rekordzistką była 25-letnia kobieta, która w Wartkowie jechała VW mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo nietrzeźwa kierująca nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, wpadła w poślizg a po zjeździe na pobocze jej pojazd przewrócił się .

To jedno z trzech tzw. dachowań tego weekendu , kierowcy w każdym z przypadków nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach.

W samą tylko niedziele w jednym miejscu przy ul. VI Dywizji Piechoty doszło do trzech kolizji w których kierowcy uderzali w przydrożne bariery.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Mokra  nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.