SPRAWCA POBICIA I WŁAMANIA ZATRZYMANY - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu

Aktualności

SPRAWCA POBICIA I WŁAMANIA ZATRZYMANY

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 26-latka, który odpowiedzialny jest za uszkodzenie ciała , przywłaszczenie portfela oraz włamanie. W sumie podejrzany usłyszał trzy zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku miesiąca. Kołobrzescy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w rejonie dyskoteki  przy ul. Dworcowej do zgłaszającego podszedł mężczyzna poprosił go o telefon, gdyż chciał zadzwonić do swojej dziewczyny. Po udostępnieniu telefonu pokrzywdzony został  zaatakowany i pobity. W trakcie ucieczki przed agresorem zgłaszający zgubił portfel. Jak się okazało został on znaleziony przez atakującego a karta bankomatowa znajdująca się w środku została wykorzystana kilkukrotnie do wykonania płatności zbliżeniowych. W wyniku pobicia poszkodowany doznał złamana kości skroniowej i stracił blisko 100 zł .

Policjanci pracujący nad sprawa ustalili, że sprawcą mógł być mężczyzna mieszkający na terenie Świdwina. W ramach współpracy powiadomiono Policjantów z sąsiedniego powiatu którzy zatrzymali podejrzewanego o dokonanie pobicia mężczyzny. Po przesłuchaniu przedstawiono 26 latkowi ze Świdwina  trzy zarzuty m.in. pobicia , przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem.

Za przestępstwa, które popełnił podejrzany grozi do 10 lat pozbawienia wolności.